הכירו את "Fat Grafting" – הזרקת השומן שתופסת תאוצה בקרב מנתחים ברחבי העולם

על פי כתבה שהתפרסמה באתר health.usnews, מחקר חדש מדווח כי רוב המנתחים הפלסטיים האמריקאים משתמשים בהליך שנקרא 'Fat Grafting', כלומר הזרקת שומן על מנת לשפר את התוצאות של מתיחת הפנים. טכניקה זו כרוכה בהעברה של כמויות קטנות של שומן עצמי מחלק אחד בגוף המטופל אל הפנים ואף מחוץ לארה"ב, מנתחים רבים עושים בה שימוש, כמו ד"ר אבישי וינברגר.

על פי הכתבה, השומן המוזרק יתקבל בדרך כלל מאזור הירכיים או הבטן באמצעות שאיבת שומן ויוזרק לאזורים ספציפיים בפנים על מנת לספק יותר נפח. החוקרים ערכו מדגם של חברי האגודה לניתוחים פלסטיים ושאלו אותם על השימוש בהזרקות שומן בעת מתיחת פנים. מתוך 300 אנשים, החוקרים מצאו כי 85% משתמשים בהזרקות שומן בעת מתיחת פנים, ו-70% מהם הצהירו שהתחילו להשתמש בהזרקות שומן בעשור האחרון.

מדוע השומן מסייע למתיחת פנים?

אובדן נפח בולט במיוחד סביב העיניים, הלחיים וקו הלסת, שבו הזרקת שומן יכולה לשחק תפקיד משמעותי ביצירה של התחדשות מאוזנת ומקיפה בפנים. כמו כן, שיקום נפח הפנים מוסיף יותר אור על הפנים, מה שמעניק מראה עור זוהר, גמיש וצעיר יותר. הזרקת שומן בחזרה לפנים יכולה לסייע למראה מרקם העור, על ידי סוג של תגובת תאי גזע בשטחים בהם מושתל השומן. תופעה זו הנה רק השערה ואינה חד משמעית על פי הכתבה, אך מחקרים שנעשים בימים אלו מנסים לבחון מדוע עור הפנים מגיב בצורה כזו לשומן.הזרקות השומן נעשות גם כהליך רפואי עצמי וגם כחלק מהרמת או מתיחה של הפנים. השומן יכול לשקוע עקב הזדקנות ולכן הזרקת השומן מעניקה מראה עגול יותר של הפנים ובכך מראה יותר מתוח וצעיר. כמו כן, במחקר התגלה כי השתלת השומן הנה בשימוש גם בהרמת העפעפיים ובקפלים שבין האף לזווית הפה. למרות שחלק מהשומן המוזרק נספג על ידי הגוף לאורך זמן, המנתחים מאמינים שמרביתו מחזיק מעמד זמן רב יותר מחומרי מילוי אחרים.

חשוב לציין כי הזרקת שומן מושכת הרבה חולים פוטנציאליים, מכיוון שהיא פחות פולשנית ולא מלווה בחתכים ובצלקות. לפיכך, נראה כי הזרקת שומן עצמי תהפוך להיות כלי משמעותי בהשגה של מראה צעיר וכלי אינהרנטי מעבודת הפלסטיקאיים.

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​