• 077-2309324
  • רח’ ריינס 18, קומה 5, ת”א - “בית הרופאים”

5 שאלות-תשובות על מתיחת בטן, מתיחת פנים והרמת גבות

שאלה:

אני בת 62 עברתי בצעירותי לידות בניתוחים קיסריים אחת לאורך והשניה לרוחב. הבטן שלי עם כפל שמאוד לא נעים גם לא אסטטי וגם נגרם לי אודם האם אפשר להוריד את המיותר ולא לעשות ניתוח מתיחה שהוא קשה היות ואני בגילי פוחדת מסיבוכים? לא איכפת לי שלא תהיה בטן שטוחה רק ללא הכפל . מצפה לתשובה של אחד המומחים .

תשובה:

הניתוח שאולי עלול לפתור לך את הבעיה הוא מיני אשר מתאים לחלק מן הפונים. זהו ניתוח יחסית קטן – למתיחת בטן ואני ממליץ לך לתאם פגישה על מנת שנוכל לייעץ לך על סמך הנתונים האישיים שלך.

שאלה:

אני זקוקה ליעוץ… אני מעוניינת לעבור ניתוח מתיחת בטן והקטנת חזה. בשיחה עם רופא X לא נגע בעניין המותניים… ששאלתי אותו מה בנוגע למותניים, תשובתו הייתה שזה יותר מידי בניתוח אחד. ואם ארצה בעתיד לא בעיה לבצע זאת. השאלה שלי היא…. האם כדאי לי לפצל את הניתוח ולעשות מתיחת בטן כולל מותניים… או לעשות בהמלצתו של הרופא את הניתוח המשולב ואם ארצה בעתיד אפשר לעצב מותניים. עוד שאלה… אם בעתיד אשקול לעשות שאיבה במותניים, האם העור באיזור הזה לא יהיה נפול? תודה מראש!

תשובה:

ברמת העקרון אין זה מומלץ לעבור שני ניתוחים אלה ביחד, כיון שאספקת הדם של המתלה הבטני הקשור במתיחת הבטן – מתלה זה המקבל את אספקת הדם השלו מאזור החזה, וניתוח הקטנת השדיים (פחות למשל בניתוח הגדלת השדיים) בעת ובעונה אחת – עלול לגרום להפרעה בניתוח מתיחת הבטן. שאיבת המותניים הינה הדבר הקטן בכל העניין . בכל מקרה עלייך להיבדק היטב על מנת להחליט על הניתוח המשולב אם בכלל – ביחד עם רופאך עליו את סומכת.

שאלה:

האם יש מישהו שיודע איך הפרוצדורה עובדת דרך קופת חולים כללית ? ניתוח על חשבון הקופה?

תשובה:

אם קיימת ירידה במשקל באופן דרסטי או אם הקופה אישרה ניתוח לירידה במשקל, קיים אולי סיכוי לטפל בעודף עור הבטן על חשבון הקופה. זוהי כמובן השערה אשר נצרכת להוכחה מעשית.

שאלה:

אני לפני מתיחת פנים. כמה זמן מומלץ לקחת חופש מהעבודה?

תשובה:

ראשית צריך לדעת מה עבודתך. מנותחות שלי מחו”ל נסעו הביתה זמן של כ-10 ימים לאחר ניתוח -ממוצע. תקופת ההתאוששות היא מאוד אישית . ממליץ לך לשריין משהו בין 10 ימים לשבועיים ברב המקרים אם כי כאמור את יכולה לעבוד בעסק שלך או בבית מזמן קצר לאחר הניתוח מבחינת הרגשתך הכללית.

שאלה:

רציתי לשאול אם יש גיל מינימום כדי לבצע הרמת גבות – אני בת 27 ונראה לי שהגבות שלי נפולות באופן טבעי. האם אני אוכל לעשות את הניתוח בגילי?

תשובה:

יתכן מאוד ואת צודקת.. ניתן לבצע ניתוח להרמת גבות או טכניקות שונות אחרות להרמת הגבות בחלקן החיצוני או בכלל. יש צורך לראותך על מנת להחליט ביחד איתך איך מה למה וכמה ואם בכלל.

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​