• 077-2309324
  • רח’ ריינס 18, קומה 5, ת”א - “בית הרופאים”

כיצד להימנע מסיבוכי הזרקת בוטוקס?

שופט אמריקן איידול לשעבר, סיימון קאוול, הילל לא פעם את השימוש בבוטוקס. אולם, בימים האחרונים דווח כי יתכן שלא יעשה זאת שוב בקרוב, לאור טיפול הזרקת הבוטוקס האחרון שעבר, במהלכו נגרמה צניחה לעפעף השמאלי שלו.

ראשית, אפשר להרגיע את כתבי הצהובונים החביבים. הבוטוקס בעל אורך חיים מוגבל, לטוב וגם לרע ומדובר בנזק זמני שיחלוף, וסביר להניח שקאוול ימשיך ליהנות מטיפולי הזרקת בוטוקס לפנים.

שנית, צניחה זמנית של העפעף, היא אחת מתופעות הלוואי הנדירות שעשויות להתלוות להזרקת בוטוקס באזור הגבות, אז מסתבר שקאוול נכנס לחלק המזערי של הסטטיסטיקה. כמובן שמנתח טוב טועה פחות בשל ניסיונו ומיומנותו המקצועית, אבל קורה לעיתים רחוקות שגם הוא, “נופל” על הסטטיסטיקה של הסיבוכים.

אז אלו פעולות מנע לצמצום סיבוכים בטיפול בבוטוקס על המנתח הפלסטי לנקוט ?

1) בהזרקה לשרירי המצח – חשוב כי המנתח יזריק את הבוטוקס במיומנות, כך שהחלק הצדדי של הגבות ישאר גבוה דיו, ולא יצנח בטעות למטה באופן זמני.

2) בהזרקה לשרירי צידי הפה (ריזוריוס – חיוך בלטינית) – הקמטוטים שנמצאים מסביב לשפתיים, ניכרים בעיקר אצל מעשנים, והזרקת בוטוקס, משפרת משמעותית את מצבם. חשוב לבצע את ההזרקה בכמויות זעירות, מספר פעמים ובשלבים, בכדי לא לפגוע בשרירים המסייעים להיגוי.
הדבר אמנם דורש התעסקות מרובה, אבל משתלם בסופו של דבר, שכן, כאשר כבר מכירים את המטופל, ניתן לבצע את ההזרקה בצורה מהירה יותר ובפחות שלבים, לאחר שכבר בוצעה קיטרציה – בדיקת הכמויות המתאימות לצורך מילוי פנים, לו באופן ספציפי ולכל שריר בפניו.

3) הזרקת בוטוקס בכמויות מדודות – לא רק בהזרקה לשרירי הריזוריוס, אלא בהזרקת בוטוקס בכלל, בתחילה, מומלץ שההזרקה תיעשה בכמויות קטנות ומדודות, במשך פעמיים-שלוש, במקום בהזרקה אחת, ברווחים של מספר ימים בין הזרקה להזרקה, אם רוצים להיות זהירים במיוחד.
לאחר מכן, בהזרקה הבאה, ניתן להיות פחות “שמרניים”, בשל ההיכרות עם אנטומית שרירי פניו של המטופל והכמות המתאימה עבורם.

וכיצד אתם כמטופלים תוכלו לבחור את המטפל שלכם בצורה הטובה ביותר ?

1) עדיפות למנתח – עדיף כי הרופא שיבצע את הזרקת הבוטוקס יהיה רופא-מנתח. זאת מאחר ומנתחים, מכירים את האנטומיה בצורה יסודית יותר, בעיקר אנטומיה של שרירי הפנים והראש, שהיכרות מעמיקה עימה חשובה ביותר לענייננו.

2) עדיף כי הטיפול יעשה אצל אותו המנתח – באם אתם מרוצים, תמיד מומלץ לשוב למנתח שכבר טיפל בכם, שכן, הדבר מזרז את ההליך, מאחר והכמויות הנכונות להזרקה, כבר נרשמו בצורה מדויקת בטיפולים הקודמים.

3) עדיפות לטיפול מדמה – קיימת טכניקה של הזרקת בוטוקס אשר מאפשרת לראות את התוצאות במיידי, למרות שהתוצאות של הזרקת בוטוקס מתקבלות רק כעבור מספר ימים.

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​