הרמת פנים

הרמת פנים- או כמו שנקרא בעבר "מתיחת פנים" הוא טיפול של פיסול הפנים והצערת העור. לציטוטו של מייסד הגישה, ג'ון ליטל, "PUT THE FACE BACK TO ITS PLACE". לאורך השנים, עם כוח הגרביטציה, הפנים "נופלות כלפי מטה" ומטרת הרמת הפנים היא להעלות את הפנים חזרה.

פנים, מרכז פנים, תעלת מרזב הדמעות, מריונטות נאזו לאביאל פילינג TCA 35%
פנים, עפעפיים, מרכז פנים, שומן, פילינג מסביב לפה, סנטר
מתיחת פנים, עפעפיים, מילוי שומן סנטר ופילינג

גישות לטיפול הרמת פנים

גישה שמרנית:

הגישה השמרנית ללא ניתוח. והיא בנויה על טכניקה של הרמה בעזרת חוטים שהפכה להיות פופולארית בתקופה האחרונה – לתת לפנים תחושה של הרמה על ידי חומרי מילוי.
למשל לחיים שנופלות עם הזמן – צריך למלא אותם. כשהלחי מתרוממת היא נהפכת לבעלת מימדים ומעניקה לה מלאות. אם לא ניתן לבצע באופן כירורגי- אפשר למלא את לחי. המילוי נעשה על ידי חומצות היאלרוניות מסוגיהם השונים, ומבחר גדול של חומרים נוספים.

יתרון השיטה השמרנית במילוי קמטים בצידי האף והפה – קו נאזו לביאלי – נזו אף לביאלי-שפה. בשני צידי האף יש שני שקעים שעם הגיל הופכים ליותר עמוקים, קשה להרים אותם באופן ניתוחי. לכן גישה שמרנית זו (ללא ניתוח) עדיפה במקרה זה. תוצאת הטיפול מעניק תחושה של הצערת הפנים.
טכניקה פשוטה, המתבצעת בחדר הרופא ומעניקה תוצאות לשביעות רצון לאחר תיאום ציפיות.

שיטת הרמת פנים בחוטים- מתאים בעיקר לאנשים שאין להם צורך בהליך גדול (שהפנים שלהם לא נפלו בצורה משמעותית) ואנשים שלא רוצים התעכבות ניתוחית. מדובר בהרדמה מקומית והחלמה מיידית, ניתן לחזור לפעילות באותו יום.
טיפול הרמת פנים בחוטים מתבצעת במרפאה, מעניקה תמונה של הידוק קו הלסת, הרמת הלחיים, הרמת גבות ועוד.

גישה ניתוחית:

כאשר הפציינטים מגיעים למרפאה, כבר בשלב הייעוץ מתבצע תיאום ציפיות, ושוקלים האם כדאי לבצע ניתוח.

הגישה הניתוחית הייתה משאירה בעבר צלקות שהיו לאורך הפאות הנשיות, לאורך החלק הקדמי של האפרכסת, מאחורי האפרכסת, עד לתוך קו השיער שמאחורי האפרכסת.
כיום מבצעים את הרמת הפנים כלפי מעלה עם הרבה פחות חתכים – לא לכל אורך האפרכסת. החתכים מתבצעים מקדימה ומאחורה- בדגש על מאחורה כי ממילא מוסתר, למטרת אסתטיקה.

מטרת הניתוח- הרמת פנים וקבלת תוצאה כמה שיותר טבעית, ללא סממנים אופייניים לניתוח.
ישנה גישה קלאסית ישנה יותר – המדברת על ניתוח עם חתכים. יש שחותכים גם את השרירים הנמצאים מתחת לעור, ומפרידים את העור מהשרירים ומותחים את השרירים וגם את העור. גם היום מבצעים טכניקה זו בעת צורך. על פניו, הפנים נראים מתוחים יותר. אין ספק שהניתוח יותר אגרסיבי עם יותר בעיות וסיכונים של הפרעה בתחושה, בתנועתיות, בעיקר בהתחלה ולפעמים לאורך הזמן.

גילאים נפוצים לטיפול הרמת פנים

עבור הרמת פנים קלאסית- היום כבר בגיל 45 שוקלים לעשות מיני מתיחה.
לפעמים לעור יש בעיה של גמישות וחוסר גמישות- נא בין אדם לאדם.

לפי מחקרים:

אמריקאים לקחו חבורה של תאומות זהות- קבוצה ראשונה עברה הרמת פנים והקבוצה השניה לא.
פלסטיקאים שונים ראו אותם בקבוצות זמן שונות של מספר שנים– תמיד הקבוצה שעברה ניתוח הרמת פנים נראתה יותר טוב מהקבוצה הזהה בכל גיל ובכל מצב. העבודה היא עבודת מחקר קלאסית.

כל כמה זמן כדאי לבצע הרמת פנים

עד שמתעורר הרצון והצורך לבצע טיפול. בממוצע לפי טיפולים קודמים, בין 6-8 שנים. פציינטים שיש להן מודעות לטיפול זה.
לרוב, העדיפות היא לניתוח ניתוח עם פחות חתכים ופחות נזקים לרקמה/הליכים ניתוחיים, ואם ניתן ללא צורך כירורגי- אזי עדיפות לבצע טיפול לפי הגישה השמרנית כנאמר לעיל.

החלמה

לאחר ניתוח, ניתן לחזור לפעילות יום יומית לאחר 10-14 ימים. לאחר טיפול ללא ניתוח- ניתן לחזור לפעילות מיידית, כבר באותו יום.
אם הפציינטים מבקשים לבצע תיקון לטיפול, לא מבצעים לפני שעוברים מספר חודשים ניכר לאחר הניתוח, כאשר הנפחיות יורדת והצלקות מחלימות- עד שנה. 

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​