שאיבת שומן

שאיבת שומן מדופן הבטן מתבצעת כמעט בכל טיפול לעיצוב דופן הבטן, במקרים בהם האזור אינו רפוי במיוחד ומכיל כמויות קטנות עד גדולות של שומן. 

למי מתאים ניתוח שאיבת שומן?

שאיבת שומן נועדה לבחורים ובחורות בעלי מבני גוף תקין עם אזור מסוים אשר מלא יותר, לדוגמא: האזורים הנפוצים ביותר הם בדופן הבטן, בירכיים, בזרועות ועוד… המועמדים לטיפול זה הם למעשה כאלו שהעור שלהם אלסטי ומתכווץ, נעשית בדיקה ותיאום ציפיות לסיכוי גבוה לקבלת תוצאה יפה ומרשימה. הפרוצדורה מתבצעת בעיקר על ידי נשים. השומן הנשאב הוא השומן מתחת לעור- שומן נגיש לשאיבה. הערה: גברים עם כרס- השומן נמצא בתוך חלל הבטן ואינו נגיש לשאיבה.

טכניקת שאיבת שומן

בעולם הפלסטי מקובל לא לשאוב יותר מ- 2-3 ליטר בפעולה אחד בחדר ניתוח.
ההליך הניתוחי מתבצע בחדר ניתוח ומתבצע על ידי שאיבה עם מכונה המבצעת תת לחץ עד אטמוספרה אחת, והשאיבה צריכה להתבצע בצורה יפה משניים – שלושה כיוונים כדי שהשאיבה תהיה אחידה ויפה.
קיימת טכניקה שנקראת המסת שומן- חשוב לציין כי טיפול זה לוקח מספר פעמים והצלחתו לא מובטחת. לעומת זאת, ניתוח שאיבת שומן היא טכניקה אשר תוצאותיה מידיות ומשביעות רצון

אם אין מדובר בכמות שומן ניכרת, מתבצעת פעולה דומה שתפקידה לגרום להידבקות והתכווצות עור רפוי אל דופן הבטן השרירית. במקרה זה, פעולת שאיבת השומן היא לא לסלק שומן, אלא לגרות את החלק הפנימי והבלתי נראה של העור העודף, כיווצו והדבקתו לדופן הבטן. שאיבת השומן מדופן הבטן הנה נרחבת בדרך כלל ומגיעה מקשת הצלעות למעלה ועד לאזור הערווה למטה, וכן מהמותן כאשר המטופל שוכב פרקדן.

חשוב לציין כי שאיבה של שומן מדופן הבטן אינה כוללת בשום פנים סילוק שומן מתוך חלל הבטן!

אורך זמן ניתוח שאיבת שומן
זמן הניתוח אורך בין חצי שעה לשעה.

אחרי הניתוח

תהליך ההחלמה כולל התכווצות והידבקות עודף העור על דופן הבטן, ולצורך כך משתמשים בחגורת לחץ מתאימה לתקופה של 6 שבועות, המסייעת בהידוק יעיל של דופן הבטן. התוצאה הסופית של שאיבת שומן מדופן הבטן ניכרת לאחר שלושה עד שישה חודשים ממועד הטיפול.

לעתים לאחר מתיחת בטן (כמו גם אחרי ניתוחים אחרים, כמובן) הצלקות שנותרות הן בולטות במיוחד. דבר זה קורה לחלק מהמטופלים ולא ניתן לצפות זאת מראש.

הצלקות הנותרות הן זעירות, כמו של חדירת מחט/צינורית, אף אין צורך לתפור את החתכים- הם מתרפאים מעצמם. קיימות מספר שיטות להפחתת הצלקות לאחר הניתוח, כולל מריחות שונות, לחץ על הצלקת או הזרקת קורטיזון בכמויות זעירות לתוך הצלקת עם הצלחה של עד 85% בשיפור הצלקת וההרגשה. לבחירת הטיפול המתאים, מומלץ להתייעץ עם מומחה.

תוך מספר שבועות אפשר לחזור לשגרה של לפני הניתוח, והבטן תחזור להיות בטן רגילה לכל דבר ועניין.

ביקורות- ביקור אצל הרופא מספר פעמים לאחר הניתוח לוודא שהכל תקין והכל בסדר.

ירידה במשקל לאחר הניתוח

שינוי דרסטי במשקל אינו טוב לאף ניתוח. לאחר מתיחת בטן, אם בתוך חלל הבטן קיים שומן הרי שירידת המשקל תוריד גם את השומן בתוך חלל הבטן – דבר אשר יגרום לירידה בנפח הבטן ואי לכך גם התרופפות העור. אם העור בעל תכונות אלסטיות טובות – יש סיכוי שהוא יתכווץ על הבטן הקטנה יותר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​