הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה הנו ניתוח מבוקש בקרב נשים, אך משום שהוא ניתוח מורכב, חשוב לעשות אותו אצל מנתח פלסטי מומחה ובעל ניסיון כמו ד"ר אבישי וינברגר, לו רקורד של אלפי ניתוחי חזה מוצלחים.

הליכים טרום ניתוח הרמת חזה:

1. לפני הניתוח מגיעים לשיחה ובדיקה אישית עם הרופא המנתח לתיאום ציפיות והסבר.

2. הרופא מבקש בדיקות דם כלליות ואולטראסאונד שד ו/או ממוגרפיה.

3. המטופלת מקבלת טלפון אישי של הרופא הפלסטי למענה אחרי הניתוח 24 שעות ביממה.

מהו ניתוח הרמת החזה?

הטיפול נועד לנשים בעלות חזה "נפול", בדרך כלל כתוצאה מהריונות, בעיות במשקל, שינויים הורמונליים וירידה בגמישות העור.

מתי כדאי לעבור את הניתוח?

ברוב המקרים מומלץ שהליך זה יתבצע בגיל מבוגר יחסית לאחר סיום שלב ההריונות, ההנקה והלידות. יחד עם זאת, אם הבעיה משמעותית כבר בגיל צעיר, עדיף לא לדחות את הניתוח לגיל מאוחר, בעיקר בגלל ההשלכות הפסיכולוגיות כמו חוסר ביטחון או הערכה עצמית נמוכה.

איך מתבצע הניתוח?

אם מדובר בצניחה קלה יחסית של החזה, ניתן לערוך ניתוח פשוט וקצר המותיר צלקת זעירה. ניתן גם להרים את השד על ידי ביצוע חתך בצורת טבעת סביב הילת הפטמה, דרך החתך מרימים את החלק התחתון של השד, דוחפים את ההילה למעלה ומסירים את עודף העור. הצלקת הסופית היא עיגול עדין, בקו שבין העור הכהה של ההילה והעור הבהיר של השד עצמו.

לפני ואחרי הניתוח – תמונות:

מעוניינת בניתוח הרמת חזה?

ראשית, כדאי לך קודם כל לדעת מה למעשה נחשב חזה נפול.
קיימות 2 גישות:
חזה נפול לפי הגישה האמריקאית– מודדים את המרחק בין האזור שמעל עצם החזה כלפי שד אחד או שד שני לפי הגבהים השונים בסנטימטרים- הגובה צריך להיות בממוצע בין 18-21 ס"מ. אם הוא גדול מזה אז החזה נחשב נפול. כל מקרה לגופו וכמובן בייעוץ הרופא המומחה.
חזה נפול לפי הגישה האירופאית– גישה אסתטית. משווים את היחסים בין גובה הפטמה של השד לעומת הקו התת שדי – כאשר שד נפול הפטמה מתחת לקו התת שדי (הקו שמתחת לחזה).
מתי ניתן לראות זאת? כשמסתכלים על הגוף בהסתכלות אלכסונית- בחצי פרופיל. כאשר הפטמה נמצאת מעל הקו התת שדי אז השד לא נחשב נפול.

הרמת חזה בהתאם לרמת החזה הנפול:

כאשר הנפילה היא קלה – לפי הגישות השונות ניתן לתקן אותה בניתוח הגדלת חזה עם שתלים- לוקחים את השד הנפול וממלאים אותו בשתל, כאשר ממלאים את השד עם השתל אז הפטמה מתרוממת.
אם רוצים פחות או יותר לברר איפה הפטמות תהיינה לאחר הגדלת השד, מעבירים קו בין 2 הפטמות עם סרגל ואז מעלים את הקו 2-3 ס"מ בממוצע. אופציה נוספת לאינדיקציה- אם המטופלת מרימה את 2 הידיים למעלה ומעבירים קו בין 2 הפטמות.

לפי ההגדרה האירופאית האסתטית- משנים את היחס בין הגובה של הפטמה לקו התת השדי- אם רוצים לשפר את היחסים אז מעלים את הפטמה למעלה על ידי שתל ומורידים את הקו התת שדי על ידי יצירת קו תת שדי מתחת בגישה של מתחת לשד- הטכניקה ברזילאית. הרמה של השד מבפנים- יצירת קו תת שדי חדש יותר נמוך ואז היחסים בין הפטמה לכפל התת שדי משתפרים.

כאשר הנפילה היא גדולה – ניתן לראות זאת כאשר המרחק של  הפטמה של השד מגיע ל-30 ס"מ בין עצם החזה לפטמה או מרחקים קטנים או גדולים יותר כפוף למרחק הנורמלי לאותה המטופלת.
פרופסור לז'ור- מנתחת פלסטית אשר הייתה הראשונה בעולם ש"חסכה" את הצלקת התת שדית בהקטנת ובהרמת שד. בטכניקה שלה, מניידים את הפטמה גבוה יותר לפי הסימון טרם הניתוח – בגובה הרצוי.
אוספים את השד ומעלים כלפי מעלה, עם או ללא – סילוק של רקמת השד – לפי הצורך.

הליך ניתוח הרמת חזה:

לוקחים את השד להרמה משני הצדדים ותופרים את שני הצדדים של השד להרמה – אחד לשני כלפי מעלה. תופרים את רקמת השד עצמה מבפנים, כאשר דוחפים את אמצע השד כלפי מעלה – לפי  הצורך. מקטינים את הפטמה- מחטבים את הפטמה לגודל של בין 4 ל- 4.5 ס"מ באמצעות מכשיר שנקרא "קוקי קאטר", כאשר הפטמה במרכז ואז מעלים את הפטמה כלפי מעלה.

סילוק עודף עור שנוצר –
המטופלות יודעות שב- 5-10% מהמקרים יש מקום  לסלק את העור העודף שנשאר בחלק התחתון של השד – באופן כירורגי ואז כן נותרת צלקת, אבל החלטה על כך מתבצעת על ידי הרופא והמטופלת לאחר 3-4 חודשים לאחר הניתוח.
מניעת סילוק עודף העור מתחת לשד המורם תלוי בגודל התחלתי של השד, בכושר של העור להתכווץ ובטכניקה הניתוחית- המתבצעת בצורה הנכונה.

האם תמיד יש צורך בשתלים בניתוח הרמת חזה?

ברוב המקרים של הרמת חזה, אם ניתן להסתדר ללא שתלים – עדיף. אם השד בגודל טוב עדיף ללא שתל.
במידה והמטופלת רוצה להגדיל ולהרים ניתן בעת הניתוח דרך אותם החתכים להוסיף שתל – תלוי ברצון המטופלת ובייעוץ והחלטה משותפת של  הרופא הפלסטי והמטופלת .

האם ניתן להניק לאחר הניתוח?


במידה ואת רוצה להניק, עדיף לדחות את הניתוח. 30% בממוצע מהנשים לא יכולות  להניק באופן נורמלי באוכלוסיה.
אם המטופלת חולמת להניק – כדאי לידע אותה שקיים סיכוי שלא תוכל להניק עקב הניתוח.

מה אורך ניתוח הרמת החזה?


הניתוח יכול לקחת בין 3-4 שעות בממוצע ומתבצע בהרדמה מלאה.

החלמה מהניתוח:


תפרים- ברוב המקרים משתמשים בטפרים נמסים- הכירורג מחליט. התפרים תלויים בעור של המטופלת.
חבישה- חובשים את האזור למשך 5-7 ימים.
חזרה לפעילות יום יומית- תוך מספר ימים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​