לתמונות "לפני אחרי" נוספות של ניתוח שאיבת שומן – לחצו כאן

 

שאיבת שומן מדופן הבטן מתבצעת כמעט בכל טיפול לעיצוב דופן הבטן, במקרים בהם האזור אינו רפוי במיוחד ומכיל כמויות קטנות עד גדולות של שומן. עיצוב הבטן ושאיבת השומן אפשריים כמעט לכל אחת! 

כיצד מתבצעת שאיבת שומן?

דרך חתכים קטנטנים מוכנסת תמיסה הגורמת לדילול השומן בדופן הבטן, ובעזרת מכונת שאיבה מתאימה (או באופו ידני) מתבצעת שאיבה של השומן. על ידי כך עודף העור נדבק ומתכווץ לאחר מכן אל דופן הבטן השרירית. החתכים לשאיבת שומן הם מאוד קטנים ולעתים אינם נתפרים, מתוך כוונה שיפרישו את הדם והנוזלים אשר מצטברים באזורי השאיבה. הדבר נתון לשיקול דעתו של הרופא המנתח.

אם אין מדובר בכמות שומן ניכרת, מתבצעת פעולה דומה שתפקידה לגרום להידבקות והתכווצות עור רפוי אל דופן הבטן השרירית. במקרה זה, פעולת שאיבת השומן היא לא לסלק שומן, אלא לגרות את החלק הפנימי והבלתי נראה של העור העודף, כיווצו והדבקתו לדופן הבטן. שאיבת השומן מדופן הבטן הנה נרחבת בדרך כלל ומגיעה מקשת הצלעות למעלה ועד לאזור הערווה למטה, וכן מהמותן כאשר המטופל שוכב פרקדן.

חשוב לציין כי שאיבת שומן של דופן הבטן אינה כוללת בשום פנים סילוק שומן מתוך חלל הבטן!

ד``ר וינברגר מסביר ברשת ב' - האם שאיבת שומן מתאימה לבעלי משקל עודף? לחצו להאזנה
אבישי וינברגר

אחרי ניתוח שאיבת שומן

תהליך ההחלמה כולל התכווצות והידבקות עודף העור על דופן הבטן, ולצורך כך משתמשים בחגורת לחץ מתאימה לתקופה של מספר שבועות, המסייעת בהידוק יעיל של דופן הבטן. התוצאה הסופית של שאיבת שומן מדופן הבטן ניכרת לאחר שלושה עד שישה חודשים ממועד הטיפול.

לעתים לאחר מתיחת בטן (כמו גם אחרי ניתוחים אחרים, כמובן) הצלקות שנותרות הן בולטות במיוחד. דבר זה קורה לחלק מהמטופלים ולא ניתן לצפות זאת מראש. קיימות מספר שיטות להפחתת הצלקות לאחר הניתוח, כולל מריחות שונות, לחץ על הצלקת או הזרקת קורטיזון בכמויות זעירות לתוך הצלקת עם הצלחה של עד 85% בשיפור הצלקת וההרגשה. לבחירת הטיפול המתאים, מומלץ להתייעץ עם מומחה. תוך מספר שבועות אפשר לחזור לשגרה של לפני הניתוח, והבטן תחזור להיות בטן רגילה לכל דבר ועניין.

 

 

עוד על ניתוחי בטן
ליצירת קשר מלאו את הטופס המצורף, או התקשרו: 077-9977-761