לתמונות "לפני אחרי" נוספות של מתיחת בטן – לחצו כאן

לד"ר אבישי וינברגר ניסיון עשיר בכירורגיה פלסטית. שאיבות שומן, מתיחת בטן ועיצוב ירכיים – מדויקים, בטוחים, בלי סיבוכים ועם תוצאות מוכחות!

כמה דברים שכדאי לדעת על ניתוח מתיחת בטן:

טיפול בעיצוב דופן הבטן מיועד לנשים וגברים הסובלים מבטן צונחת ועודף עור קטן עד גדול. עודף דופן בטן גדול במיוחד נקרא "סינר". הטיפולים לעיצוב דופן הבטן נחלקים באופן עקרוני לניתוחים קטנים וניתוחים גדולים, ע"פ רמת צניחת הבטן ועודף העור. בטן מדולדלת או רפויה מופיעה בעיקר אצל נשים – לאחר הריון ולידה, כאשר בזמן ההריון הבטן גדלה ואינה מתכווצת לאחר הלידה. לעיתים, הבטן נפגעת גם לאחר ירידה ניכרת במשקל כתוצאה מדיאטה או ניתוח מיוחד לכך.

מהי מטרת הניתוח?

המטרה בניתוח מתיחת הבטן היא למתוח את חלקי העור העודפים לצורך עיצוב הבטן והסרת השומן. המטרה היא להחזיר את המראה האלסטי לבטן שצנחה.

האם טיפול זה מסובסד על ידי בתי החולים?

קופות החולים השונות משתתפות בהוצאות הניתוח לחלק מהמנותחות לפי קריטריונים שונים.

מהו תהליך ניתוח מתיחת בטן?

לפני הניתוח אנו מציירים על הגוף את ריכוזי העור והשומן העודפים ואת אתר אזור הניתוח באמצעות קו אמצעי. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית.

בתחילת הניתוח מתבצעת שאיבת שומן ובשלב השני מתבצעת הכריתה של העור והשומן בבטן תחתונה.

לאחר מכן, מפרידים את המתלה עור שומן מעל למעטפת של שרירי הבטן בצורה של פירמידה עד לקשת הצלעות, פעולה המאפשרת פליקציה או מתיחה של שרירי הבטן. השלב האחרון בניתוח הוא התפירה והוצאת הטבור במקומו החדש.

במקרים מסוימים שאין עודף עור ניכר ניתן להסתפק במה שנקרא "מיני מתיחת בטן", בו מבוצעת שאיבת שומן וכריתה אליפטית קטנה יותר ללא הפרדה וללא הזזה של הטבור. במקרים בהם איבד הפציינט או הפציינטית מעל 30% ממשקל גופם, ניתוח הבטן הוא חלק מכריתה היקפית של עור ושומן, מה שמאפשר עיצוב מחדש של העכוזים והירכיים הנפולים. הפציינטים יוצאים מחדר ניתוח עם פלסטרים על קו התפרים, נקזים, וחבישה לוחצת.

צפו בגלריית וידאו לפני-אחרי טיפול מתיחת בטן ושאיבת שומן:
מתיחת בטן

משך ניתוח מתיחת בטן

מתיחת בטן מלאה נמשכת בין שעתיים לשלוש שעות. מתיחה חלקית, של הבטן התחתונה בלבד, נמשכת עד שעתיים. משך האשפוז יכול להגיע עד 24 שעות, בהתאם לסוג והיקף מתיחת הבטן ולמשך זמן הניתוח.

סיכונים וסיבוכים אפשריים

בניתוח מתיחת בטן, הסיבוכים והסיכונים הנדירים הם כאלה אשר אופייניים לכלל הניתוחים הכירורגים, כמו סיכוי נדיר לדימום, זיהום וצלקות בולטות. בנוסף, סיכונים נדירים נוספים הם נמק שומני, הצטברות של סרומות, אסימטריה וכן תסחיפים ריאתיים. למזלנו, הסיכונים האלו הנם נדירים ביותר.

תהליך ההחלמה ממתיחת בטן

ניתוח בטן נחשב לניתוח כואב יחסית. הכאבים מטופלים בקלות על ידי משככי כאבים והם נעלמים בהדרגה תוך 3-4 ימים. הפציינטים משוחררים למחרת הניתוח ללא נקזים כלשהם וללא קטטר. יש לקחת בחשבון 7-10 ימי חופשת מחלה. תוצאות סופיות תוך כשלושה חודשים וחזרה לפעילות גופנית מלאה בהדרגה החל מהשבוע השלישי.

ניתוח מתיחת בטן יכול להתאים לאנשים רבים, אך לא לכל אחד. חשוב למצות את האפשרויות הרבות לעיצוב הגוף עוד לפני השלב הניתוחי, אולם לאחר שמוצו כל האפשרויות, ניתוח מתיחת בטן הוא הפתרון היחידי להשגת בטן שטוחה, מתוחה ונטולת עודפי עור ושומן.

מידע נוסף מהבלוג
ליצירת קשר מלאו את הטופס המצורף, או התקשרו: 077-9977-761