ניתוח להרחבת איבר המין הגברי נועד להגדיל את היקף הפין. גודל הפין הוא נושא רגיש ועלול להוות מטרד לגברים רבים, כאשר אין זה סוד כי איבר מין קטן פוגע באיכות החיים ובתחושת הרווחה הכללית. גודל איבר המין שונה מגבר לגבר, בהיקף ובאורך, במצב של זקפה וגם במנוחה. ניתוח להרחבת הפין מיועד לגברים בעלי איבר מין שלרוב נמצא בטווח גדלים תקין, עפ"י עולם הרפואה, אך מהווה מטרד פיזי ונפשי.

עקרונות הניתוח

הרחבת הפין מתבצעת באמצעות מילוי האיבר עם רקמות שומן שמקורן בגוף המטופל עצמו. ההליך שמתבצע הוא למעשה הגדלת קוטר איבר המין על ידי הזרקת שומן לאזור. שיטה זו של הזרקה מחדש של שומן שהוצא מהמטופל עצמו, נמצאת בשימוש כבר מספר שנים בכמה סוגים של ניתוחים פלסטיים, כאשר אזור הוצאת השומן מהגוף משתנה מניתוח לניתוח. השיטה המודרנית הזו מאפשרת חלוקה הרמונית של השומן באזור. הניתוח גורם להגדלת נפח איבר המין, הן במנוחה והן במצב של זקפה.

תוצאה סופית

את התוצאה הסופית ניתן להעריך בתקופה של 10-14 שבועות לאחר הניתוח, זהו פרק הזמן בו הבצקת תתמוסס לחלוטין והרקמות יחזרו לגמישות מלאה. תיתכן סטייה של 30% בין כמות השומן שמוזרקת לבין זו שנקלטת בפועל באיבר המין. הצפי הוא לגידול של 2-3 ס"מ בהיקף הפין במצב מנוחה, כאשר גם במצב זקפה תיווצר הרחבה אך קטנה יותר. הצלקות מיטשטשות בהדרגה ובכל מקרה לא צפויים שום שינויים במצב זקפה, משום שהגופים המחילתיים אינם מושפעים. השומן שמוזרק מחדש מושפע מתנודות במשקל הגוף. הרזיה משמעותית עשויה לפגוע בתוצאה הסופית בעוד שעלייה במשקל צפויה דווקא לשפר אותה. הניתוח נראה טבעי לחלוטין ולא משאיר שום "עקבות" שנעשה שיפוץ כלשהו.

 

תופעות לוואי אפשריות בניתוח להגדלת קוטר הפין

 

תופעות הלוואי לאחר הניתוח אינן כרוכות בכאב משמעותי ורק לעיתים רחוקות יצריכו שימוש במשככי כאבים בסיסיים. קיים צורך במניעת זקפה בשבועיים הראשונים ולכן יתקבל טיפול רפואי מונע. איבר המין עשוי להראות נפוח מאוד בימים הראשונים שלאחר הניתוח, עד כי נראה שהניתוח הצליח מעל המצופה, אך מראה זה הוא טבעי ונובע מבצקת יתר-ניתוחית. הירידה ההדרגתית בנפח האיבר בהמשך השבוע הראשון מסמנת את היעלמות הבצקת ולא את היספגות השומן שהוזרק, כך שאין סיבה לדאגה. הנה עוד מספר דגשים והגבלות ל-3 השבועות שלאחר הניתוח:

  • אזורי השומן שנלקח מהגוף מגבילים רק לעיתים רחוקות עיסוק בפעילות גופנית.
  • מותר להתקלח כבר מיום למחרת הניתוח.
  • במהלך השבועות הראשונים מומלץ ללבוש תחתונים רופפים ככל הניתן ולא תחתונים צמודים שעשויים לגרום ללחץ יתר על אזור המפשעה.
  • חוטי התפרים נספגים תוך 10-15 ימים, בזמן זה נוצרת הגלדה.
  • פעילות מינית לא מומלצת במהלך השבועיים-שלושה שלאחר הניתוח, גם אחר כך לחזור רק בהדרגה. ברמת העקרון היא אפשרית מרגע סיום השימוש בנוגד הזקפה.
  • כחלק מהחזרה ההדרגתית לפעילות המינית מומלץ להשתמש באמצעי מניעה עם חומר סיכה על מנת למנוע גירויים.
  • ההמלצה הגורפת היא להמתין בין חודש לחודשיים עד לחזרה לפעילויות כמו רכיבה על אופניים, אופנוע או רכיבה על סוסים.