ניתוח הרמת חזה הנו ניתוח מבוקש בקרב נשים, אך משום שהוא ניתוח מורכב, חשוב לעשות אותו אצל מנתח פלסטי מומחה ובעל ניסיון כמו ד"ר אבישי וינברגר, לו רקורד של אלפי ניתוחי חזה מוצלחים.

מהו ניתוח הרמת החזה?
הטיפול נועד לנשים בעלות חזה "נפול", בדרך כלל כתוצאה מהריונות, בעיות במשקל, שינויים הורמונליים וירידה בגמישות העור.

מתי כדאי לעבור את הניתוח?
ברוב המקרים מומלץ שהליך זה יתבצע בגיל מבוגר יחסית לאחר סיום שלב ההריונות, ההנקה והלידות. יחד עם זאת, אם הבעיה משמעותית כבר בגיל צעיר, עדיף לא לדחות את הניתוח לגיל מאוחר, בעיקר בגלל ההשלכות הפסיכולוגיות כמו חוסר ביטחון או הערכה עצמית נמוכה.

איך מתבצע הניתוח?
אם מדובר בצניחה קלה יחסית של החזה, ניתן לערוך ניתוח פשוט וקצר המותיר צלקת זעירה. ניתן גם להרים את השד על ידי ביצוע חתך בצורת טבעת סביב הילת הפטמה, דרך החתך מרימים את החלק התחתון של השד, דוחפים את ההילה למעלה ומסירים את עודף העור. הצלקת הסופית היא עיגול עדין, בקו שבין העור הכהה של ההילה והעור הבהיר של השד עצמו.

ההבדלים בין הרמת חזה להקטנת חזה?

אם מדובר בחזה גדול ונפול,יש צורך לעתים גם בהקטנת חזה. מעבר לזה, יש דימיון בין שיטות הניתוח להרמת חזה ולהקטנתו. בהקטנה מרחיקים את עודף העור ורקמת השד המיותרים, בעוד שבניתוח ההרמה מסתפקים בהרחקת עודף העור בלבד. אין אפשרות להרים חזה קטן ונפול על-ידי הכנסת שתל סיליקון בלבד. התוצאה תהיה חזה מוגדל עם פטמה הנוטה כלפי מטה.

איך נקבע מהו חזה נפול?
בדרך כלל מיקומה של הפטמה משמש קנה מידה מספק לקביעת הדרגה של צניחת השדיים. במידה והפטמה נמוכה יותר מהקפל התת שדי, יש הצדקה לבצע ניתוח. המיקום האידיאלי של הפטמה מצוי מול אמצע הזרוע. לה, אם היא גדולה מהמקובל. קוטר ההילה הממוצע הוא שלושה עד ארבעה ס"מ.

האם ניתוח להרמת החזה פוגם בכושר ההנקה? 
אמנם בניתוח מעצבים מחדש את המעטפת החיצונית של השד, אך לא מנתקים את הפטמה מרקמת הבלוטות, ולכן כושר ההנקה אינו נפגע. יחד עם זאת, מומלץ כאמור לבצע ניתוח הרמת חזה רק לאחר שתקופת ההריונות הסתיימה.

לתמונות "לפני אחרי" נוספות של טיפולי חזה – לחצו כאן

מידע מתוך הבלוג
ליצירת קשר מלאו את הטופס המצורף, או התקשרו: 077-9977-761