לפטמות יש תפקיד משמעותי מאד בגוף האישה וכאשר הן שקועות יכולות להיות לכך השלכות רגשיות.  הזקרת פטמות מסייעת להחזיר את הביטחון העצמי לאישה ומקנה לה מראה חדש. 

מהו טיפול להזקרת פטמות?

במצב טבעי פטמות מגיבות לקור או לגירוי על ידי הזדקרות. אולם יש מקרים די שכיחים בהם הפטמות שקועות לסירוגין או באופן קבוע, ואז יש מקום לייעוץ עם מנתח פלסטי.

איך נוצרת פטמה שקועה?

פטמה שקועה היא תוצר של הדבקות בסיס הפטמה ורקמות העור, רקמה זו מונעת מהפטמה לבלוט כלפי חוץ. לרוב, תופעה זו מתרחשת בטבעיות בקרב נשים צעירות הנמצאות בתהליכי יניקה ראשוניים, אשר מונעים מהפטמה להזדקר במלואה.

לעיתים, הפטמה חוזרת למקומה בדרכים קלות אך בחלק מן המקרים היא נשארת כך ותזדקר רק במצבים של קור וגירוי. יש להתייחס לכל שד בנפרד, שכן יכול לקרות מצב בו רק פטמה אחת תהיה שקועה בעוד השניה תשאר זקורה.

דרגות השקיעה משתנות בין פטמות: יש כאלה שלא מסוגלות להזדקר גם במצב של גירוי, וישנן כאלה שנמצאות במצב חמור יותר ומגיבות רק ללחץ משמעותי. היכולת להניק תלויה ישירות ברמת השקיעה של הפטמה. ישנן תינוקות בעלי יכולת למשוך את הפטמה החוצה ולגרום להזדקרות זמנית שלה.

איך טיפול הזרקת פטמות מתבצע?

תיקון הפטמות השקועות לסירוגין מתבצע ללא ניתוח ממשי. ניתן לגרום להזקרת פטמות שקועות תוך משיכת הפטמות החוצה וחסימת דרכן חזרה. עושים זאת על ידי סגירת המעבר בעזרת תפר. מהלך זה מתבצע באלחוש מקומי בלבד, ומיד לאחריו משתחררת המטופלת ואינה זקוקה למעקב נוסף.

צפו בתמונת 'לפני ואחרי' של הליך הזקרת פטמות:
הזקרת פטמות

מה לגבי תיקון פטמות השקועות באופן קבוע?
תיקון פטמות השקועות באופן קבוע מתבצע אף הוא באלחוש מקומי, אולם לפני קיבוע הפטמות יש ל"שחררן" מן הרקמה המקבעת אותן פנימה. לאחר שחרורן המתבצע בהתערבות כירורגית קטנה, יש לקבען בצורתן החדשה בעזרת תפר בודד. בתום הטיפול משתחררת המטופלת וחוזרת למעקב קצר.

צפו בדר' אבישי וינברגר מסביר לרבקה מיכאלי על פטמות שקועות:
פטמות שקועות
מידע מתוך הבלוג
ליצירת קשר מלאו את הטופס המצורף, או התקשרו: 077-9977-761