לצפייה בתמונות נוספות לחצו כאן

תופעה של שד מוגדל אצל גברים מופיעה בגיל ההתבגרות וכיום אין צורך לסבול אלא לפתור אותה  באמצעות ניתוח פלסטי לגברים.

אחת מהתופעות הידועות שקורות בגיל ההתבגרות היא הגניקומסטיה– הגדלת שד אצל גבר. זהו שינוי הורמונלי שחל בגוף, כאשר ברוב המקרים התופעה מסתדרת בעצמה בחלוף גיל ההתבגרות. בחלק קטן מהמקרים התופעה נשארת גם לאחר גיל ההתבגרות וגורמת עוגמת נפש רבה לסובלים ממנה.

על מנת לטפל בנושא, עד לפני עשור היו מבצעים כריתת שד מתחת לעור, מה שהיה משאיר צלקת בחלק התחתון של העטרת הפטמתית. כיום אין צורך בכך והניתוח הפלסטי לגבר מבוצע ע"י חתך קטן ברוחב מספר מ"מ באזור בית החזה הצדדי, שדרכו נכנסים פנימה ושואבים את רקמת השד והרקמה השומנית אשר מרכיבים את הגניקומסטיה.

דר' אבישי וינברגר מסביר בתוכניתה של רבקה מיכאלי על ניתוחים פלסטיים לגברים:
ניתוחי חזה לגברים

על מנת שהפרוצדורה הזו תצליח, על העור העודף אשר נמצא כתוצאה מסילוק השד מתחת לעור מתכווץ בצורה יפה וזה קורה ברוב המקרים הודות לגיל הצעיר של הפציינט. הרקמה האלסטית של העור מאפשרת התכווצות שלו על המבנה החדש והרזה יותר. במקרים הנדירים בהם העור אינו מתכווץ באופן טוב יש לסלק עודף עור מה שמשאיר צלקות.

טווח הגילאים הוא לאחר גיל ההתבגרות כאשר רואים שבית החזה לא מתכווץ חזרה, אך במידה והתופעה בולטת מאוד ניתן לבצע את הטיפול בזמן גיל ההתבגרות. אנשים בגילאים מבוגרים יותר חייבים להבין לקראת מה הם הולכים מאחר ובגילאים צעירים יותר העור מתכווץ בצורה הטובה ביותר מבלי להותיר צלקות.

לאחר הטיפול חובשים את המקום בחבישה אלסטית ותפקידה להדביק את העור העודף לשריר בית החזה לתקופה של עד 6 שבועות. החבישה מהדקת את העור בצורה טובה כדי לקבל תוצאה מקסימלית לעור.

 

 

ליצירת קשר מלאו את הטופס המצורף, או התקשרו: 077-9977-761